Drodzy Powstańcy!
Minęło już bardzo dużo czasu od zakończenie wojny. Poprzez książki i filmy staramy się podtrzymywać pamięć o Waszych czynach. W czasie trudnych lat wykazaliście się odwagą
i bohaterstwem.
Jestem dopiero w VI klasie, a już jakiś czas temu poznałam Wasz bohaterskie czyny.
Bez względu na wiek, bezinteresownie walczyliście o nasz kraj. Trudne były to czasy, lecz Wy się nie poddaliście i walczyliście do samego końca.
Dzięki Wam, jestem tutaj, w bezpiecznym i przytulnym domu, pisząc te podziękowania, jestem za to bardzo wdzięczna. Wy poświęciliście swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Piszę to w nadziei, że nie będziemy musieli już nigdy walczyć
o wolność, a pokój zagościł u nas na stałe. Nawet trudno wyobrazić sobie jak wiele straciliście i jak dużo przeżyliście. Należy wam się za to ogromny szacunek!
Dziękuje Wam jeszcze raz, za Wasze poświęcenie. Gwarantuje, że Wasze czyny nie zostaną zapomniane!
Życzy Tola z VIa
Szkoła Podstawowa nr 39
Drodzy Powstańcy!
Minęło już bardzo dużo czasu od zakończenie wojny. Poprzez książki i filmy staramy się podtrzymywać pamięć o Waszych czynach....
Drodzy Powstańcy, My przedszkolaki jesteśmy z Was dumni, poznaliśmy waszą historię, oraz Wasz trud z jakim musieliście się zmierzyć w czasie Powstania Warszawskiego. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, gdyby nie Wy ,nas by nie było.
Przedszkolaki o Powstaniu
Dziękujemy powstańcom za poświęcenia i wysiłek włożony w walkę o niepodległość naszego państwa. To dzięki Wam możemy żyć w wolnym kraju. Nie zapomnimy o tym.
Drodzy Powstańcy Warszawscy, od lat działamy na rzecz pamięci o polskich Bohaterach w naszym regionie, by godnie wypełniać Wasz testament. Dziękujemy za Waszą niezłomną walkę i życzymy Wam dużo zdrowia! Cześć i chwała Bohaterom!
Stowarzyszenie REDUTA Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej
PS: Na zdjęciu z naszymi przyjaciółmi z ŚZŻAK Koło Grudziądz, podczas uroczystości 1 sierpnia 2022 r.
Dumni z Powstańców 1944 r. oddajemy hołd poległym za Ojczyznę i żyjącym, dzięki którym odrodziła się wolna i niepodległa Polska.
Dziękuję za odwagę i walkę o Polskę, że mogę mieszkać w wolnej Ojczyźnie.
Klasa 5, reprezentując wszystkich uczniów naszej szkoły, składa wyrazy uznania i dziękuje za życie w wolnej Polsce.
Dzieci to nasza przyszłość, warto aby pamiętali o naszej przeszłości i byli z niej dumni, bo jest z czego.
Drodzy Powstańcy dziękujemy za to, że walczyliście o naszą wolność, o naszą Polskę i za nią oddaliście życie.
Za wytrwałość, za wolność, byliśmy... jesteśmy i będziemy dumni z Was i waszych czynów.
Młodzi dumni z Powstańców
Drodzy Powstańcy dziękujemy Wam że wytrwaliście i daliście nam możliwość życia w wolnej Polsce!!!
Pamiętamy i dziękujemy!!!
DZIĘKUJEMY!
PAMIĘTAMY!
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej nr 32 im. Małego Powstańca w Warszawie. Wiemy ile trudu i krwi kosztowało Was nasze dzisiejsze życie. Pamiętamy, dziękujemy, nie zapomnimy.
Grupa 0A wzięła udział
w Ogólnopolskiej akcji BohaterOn.
ZSP Dobrzykowice uczestniczy w akcji już 5 raz. Starszaki odbyły “lekcję bohaterską”, dzięki której przybliżono im temat Powstania Warszawskiego. Po wysłuchaniu opowiadania ,,Jak zostałem bohaterem” Elizy Piotrowskiej, utrwaliły znaczenie słów takich jak bohater, ojczyzna, wolność, patriotyzm.
,,Do broni, dziewczyno kochana!
Do broni, chłopaku mój!
Wnet wolna będzie Warszawa!
Do broni, po wolność, na bój!''
,,Do broni, dziewczyno kochana!
Do broni, chłopaku mój!
Wnet wolna będzie Warszawa!
Do broni, po wolność, na bój!''
2
PAMIĘTAMY O BOHATERACH POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Dzięki temu, iż mieliście odwagę wtedy walczyć, możemy dzisiaj żyć w wolnej i niepodległej Polsce.
Nigdy nie zapomnę czynu powstańczego !Życzę Wam drodzy Powstańcy zdrowia i żebyśmy nie doświadczali więcej tego, czego wy musieliście w obliczu okupacji. Cześć i chwała Wam, poległym i zmarłym Powstańcom, o których nigdy nie zapomnimy! Na zdjęciu Niedzwiadek Wojtek, żołnierz w stopniu kaprala 2 Korpusu gen. Andersa, który
w bialoczerwonej szarfie stoi przed Kościołem Garnizonowym w Sopocie. Zdjęcie z tegorocznych wakacji. 🙂
Pozdrowienia dla Powstańców
Mogę żyć, uczyć się i bawić w bezpiecznym
i niezależnym kraju.
Za to pragnę serdecznie podziękować
drodzy Powstańcy.
Podziwiam Was, jestem z Was dumna
i nie zapomnę nigdy Waszego poświęcenia.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Aleksandra (lat 14)
Szkoła Podstawowa nr. 2 im. św. Wojciecha
w Krakowie.
Za odwagę, poświęcenie i patriotyzm dziękujemy wszystkim Bohaterom Powstania Warszawskiego. Dzięki Wam żyjemy w wolnej Polsce! Przesyłamy Wam najserdeczniejsze życzenia płynące z głębi naszych serc... Grupa "Misie" z Białej Piskiej
Chciałbym serdecznie Wam podziękować za niebywałą odwagę i poświęcenie w walce z okupantem. Za to, że mogę żyć w wolnej Polsce, chodzić do szkoły i uczyć się języka polskiego - Dziękuję!
Maria Łuczak
Szkoła Podstawowa im. Adama Chodyńskiego w Cekowie-Kolonii
Jesteśmy wdzięczni!
Uczniowie klasy 5 b ze Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim
Powstańcy! Nie zapominamy o Waszym poświeceniu i walce o nasze wspólne miasto - Warszawę. Wciąż inspiruje nas Wasza odwaga i samozaparcie. Jako Wasi następcy, jesteście dla nas niezmiernie ważni.
Szanowny Powstańcu Warszawski,
Z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością zwracam się do Pana jako świadka niezłomnej odwagi i bohaterstwa podczas Powstania Warszawskiego. Wasza walka o wolność i niepodległość pozostaje źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń.
Dziś, kiedy korzystamy z owoców Pańskiego poświęcenia, pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za Pański wkład w budowanie wolnej Polski. Wasze poświęcenie nie tylko przetrwało w kartach historii, ale również owocuje naszą dzisiejszą swobodą.
Dziękuję za Pańską niezłomność, bohaterstwo i poświęcenie. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pragnę obiecać, że pamięć o Powstańcach Warszawskich będzie trwała, a idea wolności i patriotyzmu będzie nadal przewodzić naszej Ojczyźnie.
Z szacunkiem i największym uznaniem,
Nikodem Z 8a.
Szanowny Powstańcu Warszawski,
Z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością zwracam się do Pana jako świadka niezłomnej odwagi i bohaterstwa podczas P...
1
Podziękowania dla powstańców
6 latki, grupa Odkrywców z naszego przedszkola poznała treść opowiadania Magdaleny Górskiej „Niezwykła piosenka”. Dzieci dowiedziały się o bohaterach Powstania Warszawskiego. Mamy w Toruniu swoją bohaterkę, która brała udział w Powstaniu. Mieszkała obok naszego przedszkola. Generał Elżbieta Zawacka „ Zo” była jedyną kobietą-cichociemną, czyli żołnierką zrzuconą przez Polskie Siły Zbrojne na teren okupowanej Polski. Obecnie na ścianie budynku gdzie mieszkała znajduje się mural jej poświęcony. Pamiętamy o naszych toruńskich bohaterach. Pamiętamy i szanujemy ich dokonania. Uczciliśmy pamięć Powstańców. Chwała Bohaterom. Dzięki Nim żyjemy w pokoju. Dziękujemy.
Drodzy Powstańcy, dziękuję Wam za to, że dzielnie i do końca walczyliście o wolność Polski. Za to, że byliście gotowi poświęcić wszystko w walce o naszą Ojczyznę. Dziękuję za odwagę jaką się wykazaliście. Dzięki Wam dziś mogę żyć w wolnym kraju, poznawać jego kulturę i podziwiać piękno naszej Polski. Dziś mogę uczyć się i rozwijać swoje talenty w wolnej Polsce. Dziś jeszcze bardziej doceniam wolność, za którą przelewaliście krew widząc przerażające obrazki z Ukrainy. Śpiewem w filmie wyrażam moją wdzięczność za Wasz bohaterski czyn sprzed lat.
Maja Fronczak, 14 lat,
1 klasa ZS nr2 w Płońsku
Nazywam się Franek, mam 13 lat podobnie jak wielu powstańców kiedyś. Dziękuję Wam że walczyliście o wolność Polski. Gdyby nie Wy do teraz bylibyśmy w niewoli ZSRR lub Niemiec. Niestety obecnie znów nasz kraj jest zagrożony i znów jesteście potrzebni. Potrzebni są bohaterowie jak Wy, musimy o Was pamiętać. Pozdrawiam Franek.
Bohater, dziś szczególnie potrzebny.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Dziękuję za walkę o wolność naszego państwa. ❤️
Jesteśmy w szkole dumni z Powstańców, bo pokazują właściwą drogę życiową, właściwe wybory, nie zawahali się iść do nierównej walki w obronie wolności Ojczyzny. Są dla nas autorytetami bezinteresowności, przyjaźni, empatii, poświęcenia w imię dobra kraju i przyszłych pokoleń.
2 października w ramach szkolnych obchodów Powstania Warszawskiego na lekcje do klas zawitała uczniowska Powstańcza Poczta. O godz. 12:00 minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych bohaterów i cywilnych ofiar, mieszkańców miasta. Tego dnia na długich przerwach odbyła się projekcja filmu "Miasto ruin" poprzedzona komentarzem nauczycieli historii a przy sali od plastyki powstała wytwórnia opasek powstańczych. Uczniowie wykonali tematyczne dekoracje, które pojawiły się na szkolnych korytarzach.
3 października w murach naszej szkoły gościliśmy Pana Czesława Lewandowskiego, ps. Bystry - uczestnika Powstania Warszawskiego. 23 października odwiedzimy Dom Powstańców Warszawskich. Wybrani uczniowie będą mogli spotkać się z bohaterami tamtych wydarzeń i przekazać drobne słodkości przygotowane przez szkolny wolontariat w ramach zbiórki dla powstańców.
80 rocznica Powstania Warszawskiego
Szanowny Powstańcu!
Chciałbym Ci bardzo podziękować za odwagę, za obronę naszego kraju. W dzień wybuchu powstania Ty dzielnie walczyłeś, byłeś świadkiem cierpienia, bólu, strachu wielu osób. Ja dziś spędzam ten sierpniowy dzień przeważnie na zabawie czy też pomocy rodzicom, dziadkom i nie wyobrażam sobie, że mógłbym przezyć to, co Ty wtedy. Jeszcze raz Ci bardzo dziekuję i dołączam krótki filmik z mojego 1 sierpnia.
Drodzy Powstańcy,
chciałabym Wam podziękować za to, że mogę dziś żyć w wolnym kraju. Za to, że mogę chodzić do szkoły, spotykać się z kolegami i beztrosko bawić. Za to, że nie muszę każdego dnia bać się o życie swoje i swojej rodziny. Za to, że mogę spokojnie czytać o Waszych zasługach, zamiast nasłuchiwać i oczekiwać zagrożenia. Dzięki Waszej odwadze, poświęceniu i heroicznej walce Polska jest pięknym i wolnym krajem, dlatego dziś z całego serca życzę Wam, Drodzy Powstańcy, wszystkiego, co najlepsze! Ogromu zdrowia, sił i samych szczęśliwych chwil, bo zasługujecie na to jak mało kto!
Szanowni Powstańcy, chciałbym z całego serca podziękować za to, że dzięki Wam mogę żyć w wolnym kraju. Pokazaliście swoja bohaterską postawą nam młodemu pokoleniu czym jest prawdziwy patriotyzm. Jestem świadomy jak duże to było poświęcenie dlatego z wielką powagą i godną postawą uczestniczę w uroczystościach patriotycznych. Z całego serca życzę dużo zdrowia, radości i pokoju na świecie.
Mikołaj Borys lat 11
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bronisława Malinowskiego
w Tczewie
Jestem czternastolatką, chodzę do ósmej klasy. Ostatnio na lekcjach polskiego i historii poruszaliśmy tematy związane z II wojną światową - powstanie, Westerplatte, "Kamienie na szaniec", wiersze Baczyńskiego... Zainteresowałam się, więc szukałam informacji, czytałam artykuły. Przecież słyszałam o tym tyle razy, tyle razy zamieszczałam tutaj wpis, tyle czytałam, ale nigdy wcześniej tak naprawdę to do mnie nie dotarło. Przemieniło się wręcz w fascynację - pieśni, filmy, dokumenty, książki. Poczułam coś, czego nie da się wyrazić słowami, a jedynie łzami. Jestem po prostu niesamowicie dumna z Polski i z Was, Powstańcy. Całym sercem. Nadal nie potrafię i nigdy nie będę potrafiła do końca zrozumieć, ale wiem, że kocham mój kraj.
Te słowa wydają się błahe, jednak ja zaczęłam właśnie odkrywać ich prawdziwe znaczenie.
Dziękuję.
Jestem czternastolatką, chodzę do ósmej klasy. Ostatnio na lekcjach polskiego i historii poruszaliśmy tematy związane z II wojną światową - powstanie,...
0
"...czy to serce pękło?"
Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju pamiętają i dziękują wszystkim Bohaterom Powstania Warszawskiego. Za przelaną krew, za walkę za naszą wolność za serce i miłość oddaną ojczyźnie. DZIĘKUJEMY!!!!
Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju pamiętają i dziękują wszystkim Bohaterom Powstania Warszawskiego. Za przelaną krew,...
0
Przedszkolaki pamiętają i dziękują
Dziękujemy Wam za wszystko – za odwagę, którą się kierowaliście, za wolność, o którą walczyliście i za przyszłość, którą nam podarowaliście.
Dziękujemy i Pamiętamy
Dziękujemy i Pamiętamy o Waszym Bohaterstwie